Interjúk önmagammal - gondolataim

interjukhoz_gondolataim.jpg

Időpont: 2020 - 2040

Helyszín: Itthon, hazánkban

Töprengtem a jövőmön, és rájöttem, éppen beszélgetek magammal, így élénken figyelni kezdtem, meg kérdezgetni, meg a lelkem legmélyéig letekinteni. Kicsit előre ugrottam az életemben, és ott találkoztam a 20 évvel későbbi önmagammal, a derűs és bölcs Zolival…

  • Hú, de jó rád nézni Zoli, tele vagy élettel. Ez reményt keltő…
  • Magadnak köszönd, – mondom idősebb énből – nélküled ez nem ment volna. Ha te elhanyagolod magadat 20 éve, ma nem lennék ilyen kis élettel teli.
  • Mi volt a legjobb, amit tettem magunkért így 20 év távlatából visszatekintve?
  • Viccelsz, pontosan tudod mi az, a szereteted. Jól szeretted magadat. Az emberek annyi mindenre figyelnek, annyi felesleges dologgal töltik az idejüket, hogy arra már nem jut idejük, hogy önmagukat szeressék, jól szeressék. Te ebben ügyes voltál szerencsémre.
  • Jól szeretem magam? Na, szedjük csak össze akkor, mit látunk mindketten jó szeretetnek! Az egyik legfontosabb nekem a gondolataim. Most, így 45 évesen ezt tartom a legfontosabbnak, hogy a gondolataim rendben legyenek, és velük önmagamat, és a környezetemet is gondosan ápoljam. Mi a véleményed?
  • Tudod Zoli, így 65 évesen, miközben úgy élek, ahogy álmodtad, körülvesznek a szeretteim, a kutyáim, a növényeim, a természet szerves és egyszerű része vagyok, ez nagyszerű dolog. Az kétségtelen, hogy ha te nem rendezed a gondolataidat, nem vagy benne ügyes és tudatos, akkor ma nem élhetnék ilyen szép életet. Már látom, hogy az emberi élet tudatossá válásának sarokpontja a gondolkodás uralása. Ezt a szót használom, de az uralás szó számomra nemes és nagyszerű, mert jó értelmű, szeretet van benne. Amikor egy ember először találkozik a szabadságával, hogy nem a gondolatok, mint önálló entitások rángatják őt, hanem ő irányíthatja (uralhatja) a saját gondolatait, bizony nem sok mindent tud vele kezdeni. A megszokás nagy úr. Emlékszel, nekünk is hosszú hónapok voltak, amíg egy egyszerű teremtésben már nem vittek el a megszokott régi gondolatok, hanem tényleg arra tudtunk figyelni, amit szerettünk volna. Nagyon hálás vagyok neked, hogy akkor, olyan kitartó voltál, és nem adtad fel. Még most sem látod, majd csak később fogod igazából megérteni, hogy a gondolataidnak a gondozása, a fókuszálás és figyelem megtanulása mekkora áttörést jelentett nekünk.
  • Mindenkinek sikerül? Minden ember képes rá, hogy rendet tegyen a fejében?
  • Minden ember képes rá, akivel találkozol a következő 20 évben, de nem mindenkinek fog sikerülni. Tudom, téged nagyon hajt, hogy segíts minden hozzád fordulónak, ám érzed a szívedben, a lelked legmélyén, hogy ez nem rajtad áll. Vannak, akik ragaszkodnak a régi életükhöz, kicsit belekóstolnak a tudatosságba, de látva, hogy itt felelősség van, szorgalom kell, alázat és kitartás, inkább maradnak a réginél, mert energiát nem akarnak befektetni. Látszatmegoldást választanak, hogy önmagukat megnyugtassák, és ez elég nekik, a tűzoltás.
  • Tehát a gondolataim uralása a kulcs tényleg, jó ez a szó. A gondolatok átformálása nélkül lehet egyáltalán derűs élete valakinek?
  • A gondolatok vezérlő ereje hozza létre körülöttünk a valóságot a kémiai és energetikai folyamatokon keresztül. Nehéz elképzelni, hogy egy ember, aki negatív, szkeptikus, rosszindulatú, félelem alapú életet él, az pillanatnyi örömön felül tartósan boldog tudna lenni. Nem is találkoztam ilyennel, ez kikerülhetetlen egy eseten kívül.
  • Mégpedig?
  • Ha valaki születésétől fogva olyan környezetben cseperedik, ami természetes, egyszerű, szeretet alapú. Akkor eleve a derűs élethez kódolja az élet a gondolatait. Akkor nem szükséges a tudatosság sem, mert az önismereti tudatosság pont ahhoz kell, hogy ilyen életet kialakítson az ember, átformálja a boldogtalan, hiányokon és félelmeken alapuló életét elégedetté, széppé, derűssé.
  • Istenem, pedig mennyi erő dolgozik azon, hogy ezeket a felismeréseket elbagatellizálja, elrejtse, vagy éppen tagadja, vagy manipulálja. Ha az emberek tudnák, hogy ezzel az egyszerű befektetéssel, hogy a gondolatait rendezi, mennyi jó dolog történne velük, mindenki lelkesen gyakorolna…
  • A te társadalmadban 20 évvel ezelőtt a tudatosság nagy átalakuláson ment át. Az addigi élmény és látszatmegoldás alapú hozzáállás jól passzolt a fogyasztói társadalomhoz. Emlékszem, tömegesen jártak előadásokra az emberek, meg tanfolyamokra, és okosodtak, de a gyakorlatba már nem építettek be, mert az nem volt fontos egy tudásközpontú társadalomban. Ám egészen rövid idő alatt megtörtént a váltás, és az emberek egy része rájött, magukba kell fektetni energiát, az önismeretbe, a saját változásukba, nem a mértéktelen tudásszomjukba, hanem az egyszerű gyakorlatokba. Mert a kevés tudás és a sok tudás is káros, a mértékletesség és gyakorlatozás vezet a bölcsességhez. A bölcs és derűs élet nem programokon, szeánszokon, vagy éppen a betegség- és sérülés ipar papjainál bontakozik ki, hanem a csendes hétköznapok szorgalmas gyakorlataival, egy vezető által, aki már megtette, amit tanít. A hitelesség fontosabb lett az attrakciónál, a marketing ereje elhalt, a valódi példaképek pedig fontosak lettek.
  • Mikor történt meg a váltás?
  • Majd meglátod, te is a része vagy, ahogy még sok más jó szándékú ember is, akikkel ma nagy barátság köt össze. Nagyon jó dolgok fognak történni, jó emberek összefogásából, akiknek hasonló küldetése volt, mint nekünk is, hogy tegyünk az emberért, azon keresztül az egész emberiségért, és a Földért.
  • Mert ha minél több ember valóban boldog, és kiegyensúlyozott, elengedi végre ÖNMAGÁBAN azt az én-részt, aki a múltjában sérült, a jelenében vegetál, a jövőjében szorong, és helyére a múltján jókat sztorizik, a jelenben derűs, a jövőjében bizakodó, akkor egész más emberiség tud létrejönni egyből indulva a több milliárdig.
  • Igen, ez a hitem azóta sem változott, hogy több mint 20 éve ezt megálmodtuk. Aki nem gondol a múlt árnyaira többé, annak csupa lehetőséggé válik az élete, csupa csoda történhet vele minden nap. Csak a gondolataiban erősnek, bátornak, szeretet teljesnek kell lennie, és még néhány szintén egyszerű apróságot megtennie önmagáért.
  • Igen, mert az önismereti változások egyszerű lépésekből állnak, nincs semmi grandiózus titok, beavatás, egyéb hókuszpókusz, csak egyszerű szorgalom, kitartás, felelősség és elköteleződés egy szebb élet iránt…

folyt. köv.

Sebestyén Zoltán
https://emberforman.blog.hu/2019/…/21/egyeni_konzultacio_737